close x

SİSTEMLİ DERS İŞLEMEK İÇİN AYLIK KONU ANLATIM MODÜLLERİ

Sınav Liselerinde  dersler yıllık plana göre hazırlanmış ve “Sınav Dergisi” birikiminin kursa uyarlanmış formatı olan “Konu Anlatım Modülleri”nden işlenir.

“Konu Anlatım Modülleri” 9, 10.sınıflar ile 11, 12.MF - TMS sınıflar ve mezun öğrenciler için ayrı ayrı hazırlanmıştır.

“Konu Anlatım Modülleri” açık konu anlatımıyla birlikte örnek soru, çözüm ve testlerin bulunduğu, aylık periyotlarla yayınlanan, kullanımı kolay setlerdir.


DAHA ÇOK PRATİK YAPMAK İÇİN AYLIK SORU BANKASI

Sınav Liselerinde soru çözerek konuları pekiştirmek ve pratik yapmak için “Sınav Dergisi” birikiminin okula uyarlanmış formatı olan “Soru Bankası Modülleri” kullanılır.

“Soru Bankası Modülleri” geçmişte Sınav Dershanelerinde kullanılan “Yaprak Testler”in yerini alacak şekilde 9, 10.sınıflar ile 11, 12.MF - TMS sınıfları ve mezun öğrenciler için ayrı ayrı hazırlanmıştır.

Günlük ödevleri de içinde bulunduran “Soru Bankası Modülleri” başka bir kaynağa gereksinim kalmayacak kapsamda hazırlanmıştır.Farklı düzey ve türlerde soruların yer aldığı modüller, aylık periyotlarla öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.


TÖDEV

Sınav Liselerinde yoğun programı yetiştirmek ve öğrencileri en iyi şekilde hazırlayabilmek için okuldaki ders ve etütlerin yanında bireysel çalışmalara/ödevlere önem verilir.


Öğrencinin bireysel çalışmalarını planlamak amacıyla, haftalık ders programından hareketle her dersin ödev günü ve miktarı “Ödev Çizelgesi”nde belirlenir.


Haftalık ders programında ilgili dersin ilk saati mutlaka ödev kontrolü için ayrılır. Ödevlerini yapmayan öğrencilerin ödevleri (miktarı arttırılarak) ek çalışma saatinde tamamlatılır.Sınav Liselerinde  ödevler 3 kategoride planlanmıştır:

GÜNLÜK ÖDEV

Farklı kaynaklardan, “Soru Bankası Modülleri”nden günlük ödevler verilir. Sonraki günün ilgili dersinde de kontrol edilir.

HAFTALIK ÖDEV

“Haftalık Ödev Fasikülleri”nden (TÖDEV) hafta sonları verilir ve kontrolü ilgili ilk derste/ödev kontrol saatinde yapılır.

DÖNEM ÖDEVLERİ

Dönem konularını kapsayacak şekilde hazırlanan “Dönem Sonu Fasikülleri”nden her dönemin sonunda verilir ve kontrolü yeni dönem başında yapılır.

SINAV LİSELERİ
  • SINAV LİSELERİ
  • ALINTERİ BULVARI UZAYÇAĞI CAD. 1249. SOKAK NO:5 OSTİM
  • 0(312) 385 40 03
  • YENİMAHALLE /ANKARA